O stronie

Witaj na stronie poświęconej Statyce!

Mam nadzieję, że zawarte tutaj informacje pomogą Ci lepiej opanować podstawy tego przedmiotu. Znajdziesz tu między innymi belki, ramy i kratownice, rozwiązane krok po kroku. Głównym celem tej strony jest w możliwie jak w najprostszy sposób przedstawienie schematu rozwiązywania podstawowych ustrojów. Wielu ma z tym problemy – ja również je miałem, dlatego postanowiłem założyć tę stronę. Po przeczytaniu oraz wspólnym rozwiązaniu przykładów gwarantuję, że będziesz w stanie rozwiązać zadane Ci układy prętów.

Statyka jest podstawą przyszłego projektowania konstrukcji w budownictwie. Nie jest to dziedzina ani prosta ani łatwa, jednakże bardzo ważna – to od obliczeń statycznych zaczynamy projektowanie konstrukcji. Każdy inżynier budownictwa nie tylko powinien umieć obliczyć siły wewnętrzne konstrukcji, ale także rozumieć ich sens. Ale obliczanie ram i belek to nie tylko budownictwo, to również nieodłączny element mechaniki, a także inżynierii biomedycznej. Wszystkim życzę powodzenia!

Historia

Strona statyka.com.pl pierwszy raz pojawiła się w internecie we wrześniu 2011 roku natomiast w 2020 roku otrzymała nową szatę graficzną. Jak dotąd strona została odwiedzona przez kilkaset tysięcy studentek i studentów, którym mam nadzieję zawarte tu informacje pomogły zarówno w zrozumieniu jak i zaliczeniu statyki czy mechaniki.

O mnie

wojtek mazurek Nazywam się Wojtek Mazurek, obecnie mieszkam we Wrocławiu gdzie pracuję w jednej z firm wytwarzającej oprogramowanie. Jeszcze do niedawna pracowałem w biurze projektowym drogowym gdzie głównie zajmowałem się organizacją ruchu drogowego oraz programami sygnalizacji świetlnej. Po godzinach rozwijam swoje zainteresowanie programowaniem jak i statyką. Jestem absolwentem Wydziału Budownictwa Politechniki Wrocławskiej na kierunku “Budowa dróg i mostów” oraz Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej na kierunku “Programowanie” (studia podyplomowe). Współpracowałem przy projektowaniu dróg – od dróg gminnych po drogi ekspresowe, a także przy przebudowie i budowie nowych skrzyżowań czy węzłów drogowych.

Praktycznie cały swój wolny czas poświęcam obecnie swojej największej pasji – programowaniu. Głównie są to technologie webowe, jednakże pracuję także nad aplikacjami okienkowymi. Zajmuję się także stronami internetowymi. Wiedząc jak ważne jest również dbanie o własne zdrowie, w sezonie zimowym gdy warunki we Wrocławiu na to pozwalają, gram w hokeja na lodzie (poniżej krótki filmik).

 

W sezonie letnim gdy już śnieg stopniał, a po lodowisku nie ma żadnego śladu w wolnym czasie biegam. Po prostu. Średnio w sezonie letnim spalam dzięki temu prawię 18 000 kalorii przebiegając łącznie około 250 km. Najczęściej można mnie spotkać w parku Grabiszyńskim.