Kurs online

Podstawy statyki i mechaniki – kurs online

Dla wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę ze statyki przygotowałem kurs online w formie filmów wideo poświęcony podstawom statyki i mechaniki. Kurs przygotowałem zupełnie od podstaw – nie musisz mieć praktycznie żadnej wiedzy ze statyki czy mechaniki. O wszystkim co niezbędne Ci opowiem 🙂

Kurs podzielony jest na 4 główne moduły:

Wstęp

1. Witaj

2. Przygotowania

Podstawy

3. Podpory i reakcje
4. Geometryczna Niezmienność i Statyczna Wyznaczalność

5. Moment

Belka

6. Belka swobodnie podparta
7. Belka z obciążeniem rozłożonym
8. Belka wspornikowa
9. Belka obciążona momentem
10. Belka z łyżwa pionową
11. Belka złożona
12. Belka złożona obliczana od prawej
13.
Belka złożona ze wspornikiem

Rama

14. Rama otwarta
15. Rama z prętem ukośnym
16. Rama z komorą zamkniętą
17. Rama z węzłem

Kratownica

18. Pręty zerowe
19. Przykład obliczeniowy

Dostępność

Kurs jest dostępny na mojej platformie do kursów online, link: Podstawy Statyki i Mechaniki.

Kurs online

Czego uczy kurs?

Na kursie dowiesz się między innymi: jak określić statyczną wyznaczalność i geometryczną niezmienność układów, jakie są rodzaje podpór i jakie powstają reakcje, w jaki sposób wyznaczać moment, czy jak obliczyć reakcje. Ponadto nauczysz się jak analitycznie rozwiązywać belki – zarówno te proste jak i złożone. Pokaże Ci w jaki sposób wyznaczać siły wewnętrzne w ramach – tych otwartych, tych z komorą zamkniętą czy w tych z prętami ukośnymi. Rozwiążemy też kratownicę wykorzystując w tym celu zarówno metodą przecięć jak i równoważenia węzłów. W skrócie – po przerobieniu kursu dla większości układów narysowanie wykresów momentów zginających, sił tnących i sił osiowych nie powinno stanowić dla Ciebie problemu.

Dla kogo?

Kurs jest raczej dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze statyką i mechaniką ale osoby trochę bardziej już wtajemniczone nudzić się nie powinny – i one znajdą coś dla siebie.

Ile trwa?

Przygotowałem 19 lekcji, które łącznie trwają 3 godziny. Materiał przygotowany jest metodami komputerowymi, w czytelnej i przejrzystej formie graficznej. Jestem inżynierem, więc na kursie jest sam konkret.

Jak wygląda nauka?

Po prostu oglądasz. Lekcje i moduły są tak dobrane by zapewnić harmonijną i uporządkowaną naukę. Na każdej lekcji poruszane jest kolejne zagadnienie, a wiedza przekazywana jest stopniowo. Oglądanie i wspólne rozwiązywanie przykładów pozwoli Ci opanować ten niełatwy przedmiot. Zanim się zorientujesz będziesz już rozwiązywać belki.

Cena

Kurs obecnie kosztuje 89zł – w cenie otrzymujesz dostęp do materiałów wideo na 365 dni. Płacisz tylko raz (kurs nie przedłuża się automatycznie!), a więc wierzę, że przez rok zdążysz zaliczyć zarówno statykę 1 jak i 2 🙂

Czy warto?

Cena kursu odpowiada mniej więcej godzinie korepetycji ze statyki. Tutaj otrzymujesz przez rok nieograniczoną możliwość oglądania i analizowania lekcji i przykładów, powrotu do nich i ponownej analizy. Filmy możesz oglądać na komputerze, smartfonie czy tablecie – jadąc na uczelnie w autobusie, tramwaju czy w łóżku przed snem. Mam nadzieję, że kurs nie tylko pozwoli CI zaliczyć statykę ale także ją zrozumieć.